Menu

Adıyamanlılar’ın konutları yükseliyor!

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından evleri yıkılan Adıyamanlılar’a teslim edilmek üzere TOKİ’nin konutlarının inşaatı hızla devam ediyor.

6 Şubat 2023 yılında Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,4 büyüklüğündeki depremlerin ardından yaşanan yıkımların yaraları sarılmaya devam ediyor. Yaşanan deprem nedeniyle yıkılan binlerce konutun yapımına Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hızla başlandı. Bir yandan yıkılan binaların enkazı kaldırılırken diğer yandan ise konut inşaları da başladı.

TOKİ PROJELERİNE HIZ VERDİ

Havaların soğumaya yaklaşması ve vatandaşların çadırlarda yaşaması nedeniyle TOKİ depremin etkilediği illerdeki projelerine hız verdi. 6 Şubat depremlerinin en çok etkilediği Adıyaman’da TOKİ’nin konutları yükseliyor.

toki.gov.tr’de yer alan habere göre temeli atılan 3 bin 34 konutun inşaat süreci devam ederek hak sahiplerine teslim edilecek konutların özellikleri de belli oldu.

Adıyaman’da inşa edilen konutların her birinin +4 veya zemin +3 kat olarak ayarlanan bloklar üzerine yükseldiği ve brüt 105 metrekare olarak tasarlandığı öğrenildi.

Kaynak: toki.gov.tr

Derleme: emlakpost.com

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir