Menu

BATI EGE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI KİMİN, SAHİPLERİ KİM? Borsa İstanbul’da emlak rüzgarı! Batı Ege GYO projeleri neler?

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi yatırımcıları büyük bir heyecanla Ağustos ayını geçirdi. 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin hemen ardından şirketlerin halka arzları hız artırdı. Vites artıran şirketler Ağustos ayı boyunca talep topladı. Ağustos 2023 boyunca 6 şirketten fazla şirket halka arz oldu. Şimdi ise Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arz oluyor. Halka arzın haricinde Batı Ege GYO sahipleri kim o merak ediliyor. Peki, Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kimin, sahipleri kim? Batı Ege GYO projeleri neler?

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının sahipleri borsa yatırımları tarafından merak ediliyor. Halk arz sürecinde taleplerini iletmek üzere kolları sıvayan yatırımcılar GYO devlerinin halka arzının ardından Ağustos ayında halka arz edilen ve SPK’dan gerekli onayı alan Batı Ege Gayrimenkul hakkındaki detayları merak ediyor.  Denizli’de kurulan ve tüm Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren şirket faaliyete geçirdiği projelerle takdir toplayarak nice başarılara imza attı. Şimdi ise Gayrimenkul sektöründeki tecrübesini borsada paylaşmak için kolları sıvayan Batı Ege GYO hakkındaki detaylar merak ediliyor. İşte Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kimin, sahipleri kim? Batı Ege GYO projeleri neler? sorularının yanıtı…

BATI EGE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI KİMİN, SAHİPLERİ KİM?

Batı Ege GYO 2011 yılında Denizli’de kuruldu. Denizli ve tüm Ege Bölgesi’ndeki hizmetleriyle adından söz ettirmeyi amaçlayan şirket şimdi ise namıyla sınırları dışına çıktı. Gayrimenkul sektörünün lider isimlerinden Sinpaş Yapı ile tekstil sektörü ve Ege Bölgesinin önde gelen yatırımcılarından Deniz Tekstil ile birlikte kurulan Batı Ege GYO, bilgi ve birikimlerin birleştirildiği 5.7.2011’de kuruldu.

Toplam inşaat alanı 418 bin meterake olan proje alanı Denizli’nin Kayaköy mahallesinde yer almaktadır. Adından söz ettiren proje tamamlandığında tam 6.300 kişinin rahatlıkla yaşayabileceği ve yaklaşık 2.100 ünitenin bulunacağı projenin eşi benzeri yok.

BATI EGE GYO PROJELERİ NELER?

Halihazırda devam eden projelerde imzası bulunan Batı Ege GYO, İzmir-Antalya yoluna paralel olarak street mali anlayışıyla 25 bin metrekarelik AVM inşa etti. Proje 2014 yılında tamamlanarak faaliyetlerine başladı.

Proje kapsamında 3.000 metrekarelik oyun parkı, 2.000 metrekarelik spor merkezi, cafe, restoran, mağaza ve ticari ünitelerin bulunduğu projeler inşa edildi. Batı Ege GYO, halihazırdaki projelerinin yanı sıra Denizli ve Ege Bölgesindeki potansiyel yer altı termal kaynaklardan faydalanmak için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaynak: batiegegyo.com.tr

Derleme: emlakpost.com * Mücahit Dere *

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)
  1. Avatar