Menu

TUREKS MADENCİLİK KAÇ LOT VERİR? Maden devi de Borsa İstanbul’a geliyor: Tureks Turunç madencilik hangi bankalarda var?

Türkiye’nin önde gelen maden şirketlerinden Tureks Turun. Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. Borsa İstanbul’a geliyor. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) gerekli onayları almayı başaran Tureks, Yıldız Pazar’da işlem görecek. Eşit dağıtım yöntemiyle pay edilecek olan Tureks Turunç Madencilik, elde edilen fonun çoğunluğunu masrafların azaltılmasında kullanacak. Yatırımcıların ilgisini çeken hisseler arasında yer alan Tureks Madencilik kaç lot verir? Tureks Turunç Madencilik hangi bankalar var?

Tureks Madencilik kaç lot verir? Tureks Turunç Madencilik hangi bankalar var? soruları Borsa İstanbul yatırımcıların gözdesi arasında yerini aldı. Yatırımlarını yastık altından çıkararak değerlendirmek isteyenler, EYT tazminatını alanlar soluğu borsada alıyor. Aylar sonra CVK Madenciliğin ardından yeni bir madencilik şirketi olan Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş., halka arz olacağı günü bekliyor. SPK’dan onay alan Tureks, eşit dağıtım sistemine göre pay edilecek. Merkezi Afyonkarahisar’da bulunan şirketin halka arzının ise Ağustos ayı bitmeden tamamlanması bekleniyor. Detaylar haberimizin devamında…

TUREKS MADENCİLİK KAÇ LOT VERİR?

Tureks Turunç Madencilik 58.976.404 lot verir. Yatırımcılar halka arzı başlatıldıktan sonra eşit dağıtım yöntemine göre pay edilecek. Tureks Madencilik halka arz şekli şöyle:

Sermaye Artırımı : 48.600.000 Lot

  • – Ortak Satışı : 4.095.949 Lot (Mehmet Münir Turunç)
  • – Ortak Satışı : 4.095.949 Lot (Osman Cavit Turunç)
  • – Ortak Satışı : 1.365.316 Lot (Seher Artemiz Akyatan)
  • – Ortak Satışı : 819.190 Lot (Zühtü Akyatan)

TUREKS TURUNÇ MADENCİLİK HANGİ BANKALARDA VAR?

Tureks Turunç Madencilik halka arzda Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılık edecek. Şirketin hisseleri tüm bankalardan satın alınabilecek. Sürece ilişkin detaylar ilerleyen günlerde ortaya çıkacak.

TUREKS TURUNÇ MADENCİLİK KİMİN, SAHİBİ KİM?

– Tureks Turunç Madencilik, 1982 yılında kurulan ve mermer, traverten, oniks ve granit gibi doğal taşların üretimini, işlenmesini ve ihracatını yapan bir şirkettir.

– Şirketin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Turgut Reis Turunç’tur. Turunç, Türkiye’nin en büyük doğal taş üreticilerinden biri olarak tanınmaktadır.

– Şirketin ortakları arasında Turunç’un ailesi, yakın dostları ve iş ortakları bulunmaktadır. Şirket, %100 Türk sermayeli bir aile şirketidir.

– Şirketin vizyonu, doğal taş sektöründe kalite, güvenilirlik ve yenilikçilik ile öne çıkmak ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamaktır.

– Şirketin misyonu, doğal taş kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde değerlendirmek, çevreye duyarlı üretim yapmak ve Türk doğal taş kültürünü dünyaya tanıtmaktır.

– Kaynak: halkarz.com –

Derleme: emlakpost.com * Mücahit Dere –

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir