Menu

MEGA TEKS HALKA ARZ NE ZAMAN? Tekstilci halka arz olacak! Mega Tekstil Kaç Lot Verir?

Son zamanlarda yükselen yatırım yıldızları arasında yerini alan Borsa İstanbul’a adeta şirket yağmuru yaşanıyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ciddi yükseliş kaydeden Borsa İstanbul kısa sürede değerini ikiye katladı. Şimdi ise başta enerji şirketleri olmak üzere çok sayıda şirketin gözdesi durumunda. Yatırımcılar ise değerlerine değer katmak için borsadaki şirketlerin hisselerine yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda gelecek günlerde halka arz olması eklenen Mega Teks’in ne zaman talep toplayacağı ve kaç lot vereceği araştırılıyor. Peki, Mega Teks halka arz ne zaman? Mega Tekstil kaç lot verir?

Mega Teks halka arz ne zaman? Mega Tekstil kaç lot verir? soruları Borsa İstanbul yatırımcıları tarafından merakla araştırılıyor. Kısa sürede ciddi değer kazanımları elde eden borsacılar, ellerindeki paralarını ve yatırımlarını katlamak için yeni şirketlerin de hisselerine yatırım yapıyor. Başta enerji şirketleri olmak üzere yatırımlarını Borsa Istanbul’da değerlendirenler şimdi de gözlerini Mega Teks Tekstil Ürünleri İmalat San. ve Tic. A.Ş.’ye çevirdi. Ağustos ayı içerisinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) aldığı onayla halka arz edilmesi beklenen ve Eylül ayı içerisinde işlem görmeye başlaması beklenen Mega Teks’in talep toplama sürecine ilişkin detaylar borsa yatırımcıları tarafından merakla araştırılıyor.

MEGA TEKS HALKA ARZ NE ZAMAN?

Mega Teks halka arz sürecinin ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Ağustos ayı içerisinde SPK’dan aldığı onayın ardından talep toplamaya başlaması planlanan Mega Teks’in hisse fiyatı ve hisse kodu da kısa sürede belli olacak. Mega Teks Ana Pazar’da işlem görecek. Mega Teks Tekstil Ürünleri İmalat Sanayi  ve Ticaret A.Ş.’ye İnfo Yatırım Menkul Değerler aracılık edecek.

MEGA TEKSTİL KAÇ LOT VERİR?

Mega Tekstil 20.000.000 lot verir. Halka arz süreci başladıktan sonra şirketin dağıtacağı 20 milyon lot yatırımcılara eşit şekilde pay edilecek. Böylece şirketin arz edilen paylarına kim ortak olmak isterse eşit şekilde payını alacak.

Fonun kullanılacağı yerler ise şöyle:

  • – %30 Finansal anapara ve faiz ödemelerinde.
  • – %10 Güneş enerjisi santrali (GES) kurulumu.
  • – %20 Markalaşma, teknoloji ve altyapı harcamaları.
  • – %20 Yeni ofis ve depo binası yapımı veya satın alma.
  • – %20 İşletme sermayesi.

MEGA TEKS TEKSTİL KİMİN, SAHİBİ KİMİN, NE KADAR SERVETİ VAR?

İstanbul’da 1994 yılında üretim faaliyetlerine başlayan Mega-Teks, 2015 Yılında Zonguldak’da ikinci üretim tesisini kurarak pazarda önemli bir oyuncu haline gelmeyi başarmıştır.

2018 yılı sonrasında iç pazarın yanı sıra yurt dışından gelen taleplerle birlikte büyümesini sürdüren Mega-Teks 2020 yılının Mayıs Ayında Batman’da üçüncü üretim tesisini kurmuştur.

Mega-Teks, bugün İstanbul, Zonguldak ve Batman olmak üzere 3 ayrı şehirde Türkiye’nin en büyük kapasitesine sahip erkek iç giyim üretim tesisidir. Erkek iç giyim üretiminde uzmanlaşan firma, Ulusal ve Uluslararası Markalarla tedarik işbirliği sağlamaktadır.

Uluslararası Kalite sertifikaları’na sahip üretim tesisleri, Uluslararası Markalarla işbirliğini 2018 yılı itibariyle hızlandırmış, 2020 sonu itibariyle toplam ciro içerisindeki ihracatın payını %60 seviyesine ulaşmıştır. Tedarik Zincir Yönetiminde (SCM), sürekli akış modeliyle faaliyetlerine devam eden Mega-Teks teknoloji ve ileri seviye ERP alt yapısıyla uçtan uca Tedarik Zinciri Yötenetimi ile çalışmaktadır.

Kaynak: halkarz.com

Derleme: emlakpost.com * Mücahit Dere

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<