Menu

BOR ŞEKER KİŞİ BAŞI KAÇ LOT DÜŞER? Borsa İstanbul’da yeni yıl rüzgarı: Bor Şeker hisse fiyatı kaç TL?

Bor Şeker kişi başı kaç lot düşer? 2023 yılında yatırımcıların gözdesi olan Borsa İstanbul’da halka arzlar yeni yılda da devam ediyor. 2024 yılının ilk halka arzlarından olan Bor Şeker için detaylar netleşmeye başladı. Borsadaki yatırımlarını çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar Bor Şeker hisse fiyatlarını ve kişi başı kaç lot düşeceğini araştırıyor. Peki, Bor Şeker hisse fiyatı kaç TL?

Bor Şeker kişi başı kaç lot düşer? Bor Şeker hisse fiyatı kaç TL? soruları sürekli araştırılıyor. Borsa İstanbul yatırımcıları 1983 yılında faaliyetlerine başlayan Türkiye Şeker Fabrikaları bünyesinde faaliyet gösteren Bor Şeker’in hisselerine yakın ilgi gösteriyor. Tarım alanındaki başarısıyla tanınan Bor Şeker, özellikle gıda şirketleri hisselerine ilgisi olan yatırımcıların odağında. Böylece portföylerindeki hisselerini genişletmek isteyen yatırımcılar Şubat ayında halka arz olması beklenen Bor Şeker hisselerine ilişkin detayları araştırıyor.

BOR ŞEKER KİŞİ BAŞI KAÇ LOT DÜŞER?

Bor Şeker kişi başı kaç lot düşer henüz bilinmiyor. Toplamda eşit dağıtım usulüne göre yatırımcılarına pay edilecek olan 70.000.000 lotun dağıtılacağı duyuruldu. Gedik Yatırım Menkul Değerler’in aracılık edeceği halka arz sürecinin ardından hisseler Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görecek.

Bor Şeker talep toplama sürecine ilişkin bazı detaylar şöyle:

Halka Arz Şekli

– Sermaye Artırımı : 40.000.000 Lot
– Ortak Satışı : 15.000.000 Lot (Emir Haktan Dişli)
– Ortak Satışı : 15.000.000 Lot (Arz Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. İkinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu)

Fonun Kullanım Yeri

– %45 İşletme sermayesi.
– %50 GES (Güneş Enerjisi Santrali) yatırımı, entegrasyon ve modernizasyon yatırımları, gübre tesisi yatırımları.
– %5 Ar-Ge Faaliyetleri.

BOR ŞEKER HİSSE FİYATI KAÇ TL?

Halka arz büyüklüğü 1.85 milyar lira olan Bor Şeker’in hisseleri 26,54 TL’den satılacak. Yatırımcılar 70.000.000 lottan eşit pay elde edecek. Katılım endeksi şartlarını karşılayıp karışlamadığı henüz bilinmeyen Bor Şeker’in halka arzına ilişkin farklı detayları gelecek günlerde belli olması bekleniyor.

BOR ŞEKER NE İŞ YAPAR?

Bor Şeker A.Ş., Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. tarafından kurulan bir şirkettir ve temel olarak kristal şeker üretimi yapmaktadır. Şirket, yüksek kaliteli şeker pancarı üretimini hedefleyerek, pancar üretimi aşamasında çiftçilere teknik ve fiziki destek sağlamaktadır. Bor Şeker A.Ş.’nin ürettiği şeker, Türk gıda kodeksinde belirtilen kalite parametrelerinden daha yüksek kalitede olduğu belirtilmektedir. Şirket, hem ulusal hem de uluslararası kalite standartlarını karşılayan şeker üretimi gerçekleştiriyor.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir