Menu

SPK’dan iki şirkete onay çıktı! Şubat ayında süreç tamamlanacak

Halka arz için gerekli başvuruları yapan iki şirkete SPK’dan onay çıktı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), son bülteninde çeşitli şirketlerin halka arz ve borçlanma aracı ihraç başvurularına onay verdiğini duyurdu. Bu kapsamda, Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri AŞ ile Bor Şeker AŞ’nin halka arz başvuruları onaylandı.

Ayrıca, İstanbul Varlık Yönetim AŞ, Akdeniz Faktoring AŞ, Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler AŞ, Mercedes Benz Kamyon Finansman AŞ ve Tam Finans Faktoring AŞ gibi şirketlerin borçlanma aracı ihraç başvurularına da izin verildi. Bunun yanında, Aktif Portföy Yönetimi AŞ’nin Playgate Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve A1 Portföy Yönetimi AŞ’nin iki gayrimenkul yatırım fonu kuruluşlarına da onay çıktı.

Nurol Varlık Kiralama AŞ ve Desa Deri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye idari para cezası verilirken, kaldıraçlı işlem yapan 41 internet sitesine erişim engeli kararı alındı.

SPK’dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Colendi Menkul Değerler AŞ’nin mevcut faaliyet izinlerine ek olarak, paya dayalı türev araçlar, pay endeksine dayalı türev araçlar, diğer türev araçlar kapsamında işlem aracılığı, yatırım danışmanlığı ve en iyi gayret aracılığı faaliyetinde bulunmasına izin verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir. Açı Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık AŞ, Kurulumuzun Makine ve Ekipmanları Değerlemeye Yetkili Kuruluşlar listesine alındı.”

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir