Menu

Çinli emlak devinden ülke ekonomisini sarsan adım!

Çin’de milyon dolarlık yatırımların altında imzası bulunan dev emlak şirketi Evergrande, ABD’de alacaklılara karşı iflas koruması başvurusu yaptı.

Vuhan’da başlayarak tüm dünyaya yayılan Kovid-19 krizinden ağır etkilenen ve ciddi borç batağına giren Çinli emlak devi Evergrande, iflas etti.

ALACAKLILARA KARŞI MAHKEMENİN YOLU TUTULDU

ABD’de bulunan Manhattan İflas Mahkemesi’ne başvuru yapan Evergrande, borçların yeniden yapılandırılması sürecine geçerken kendilerini dava etmek ya da ABD’deki varlıklarını dondurmak isteyen alacaklılardan korumayı amaçlıyor.

Evergrande başvurusunda Hong Kong, Cayman Adaları ve Britanya Virjin Adaları’ndaki yeniden yapılandırma işlemlerine atıfta bulunarak, söz konusu başvuru çerçevesinde medyaya çıkan haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Açıklamada şirketin ABD doları cinsinden banknotlarının New York yasalarına tabi olması nedeniyle, Hong Kong ve Britanya Virjin Adaları için borç yapılandırma kapsamındaki düzenleme planlarının tanınması için ilgili yasa uyarınca mahkemeye başvurulduğu aktarıldı.

YATIRIMCILARA ‘DİKKATLİ OLUN’ UYARISI

Açıklamanın devamında ise Evergrande’nin menkul kıymetlerinin sahiplerine ve potansiyel yatırımcılarına, şirketin menkul kıymetleriyle işlem yaparken dikkatli olmaları hatırlatıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Derleme: emlakpost.com * Mücahit Dere

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir