Menu

Gayrimenkul devi Borsa İstanbul’un kapısında…

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul markalarından Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gerekli onayı aldı.

Yatırımcıların artan enflasyon ve kötü ekonomik şartlar nedeniyle birikimlerini değerlendirmek için en uygun alan olarak gördüğü Borsa İstanbul’a ilgi gittikçe artıyor. Kısa sürece ciddi rekorlara imza atan Borsa İstanbul, 6 Şubat depremleri sürecinde yaşadığı yüksek düşüşleri büyük farklarla topladı.

SPK ONAYI VERDİ!

Çok kısa sürede 7.000 puan bandını aşarak neredeyse her günü rekorla kapatan Borsa İstanbul’a emlak sektörünün bilinen şirketlerinden Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) geliyor. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) geçtiğimiz günlerde onayı alan Kuzu Grup’un 50 milyon lot dağıtacağı öğrenildi.

YILDIZ PAZAR’DA İŞLEM GÖRECEK

Onayı alan Kuzu Grup, 21-22-23 Ağustos tarihlerinde yatırımcıların taleplerini toplayacak. Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da KZGYO koduyla işlem görecek gayrimenkul devinin hisseleri 20,76 liradan satılacak. Eşit dağıtım yöntemine göre pay edilecek olan şirkete Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılık edecek.

KUZU GRUP GYO KİMİN?

Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 1943 yılında Abdülkerim Kuzu ve üç kardeşi tarafından Kuzu İnşaat adı altında kuruldu. Kurucu Abdülkerim Kuzu’nun vefatı sonrasında şirket Garip, Gökçen, Güven ve Özen Kuzu’nun önderliğinde başarılı projelerine devam etmiştir. 79 yıldır istikrarlı yükselişini devam ettiren şirket, Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerinde çok sayıda projenin altına imzasını attı.

Derleme: emlakpost.com * Mücahit Dere

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<