Menu

ENERYA ENERJİ KİMİN? Enerya Enerji Sahibi Kim, Projeleri Neler? Enerya Enerji Serveti Ne Kadar?

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmesi için gerekli çalışmalara başlayan Enerya Enerji hakkındaki detaylar merak konusu oldu. Vatandaşlar yatırım yapmasının yanı sıra Enerya Enerji’nin ne tür işler ve projelerle ilgilendiğini öğrenmeye çalışıyor. Enerji piyasasına yön veren faaliyetler bulunan Enerya Enerji kimin? Enerya Enerji sahibi kim, projeleri neler? Enerya Enerji serveti ne kadar? sorularının yanıtı haberimizde…

Enerya Enerji kimin? Enerya Enerji sahibi kim, projeleri neler? Enerya Enerji serveti ne kadar? soruları sürekli araştırılıyor. 2000’li yılların başında Türkiye’deki enerji piyasasına giriş yapan ve üst üste elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Enerya Enerji, yönetim kurulu başkanının önderliğinde başarılarını adeta katlıyor. Böylece sektördeki tecrübesini de Borsa İstanbul’a aktarmayı amaçlayan Enerya, girişimlerini de başlattı. Yatırım yapmak isteyen ya da dev kurum hakkındaki detayları merak edenler ise konuyu derinlemesine araştırıyor. İşte detaylar…

ENERYA ENERJİ KİMİN?

Enerya, 2003 yılında kurulan ve doğalgaz dağıtım hizmetleri veren bir markadır. Enerya Enerji A.Ş. bünyesinde faaliyet göstermektedirŞirketin sahibi Ahlatcı Holding’dirEnerya, Türkiye’de 10 ilde 30 yıl süreyle doğal gaz dağıtım lisansına sahiptirEnerya’nın projeleri arasında halka arz planı da bulunmaktadır.

ENERYA ENERJİ SAHİBİ KİM, PROJELERİ NELER?

Enerya Enerji’nin sahibi Ahlatçı Holding’tir.

Ahlatcı Holding, altın, finans, enerji, sağlık, otomotiv ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren bir holdingdirHoldingin 43 şirketi bulunmaktadır. Bazı şirketlerin isimleri şunlardır:

  • Ahlatcı Metal Rafineri
  • Ahlatcı Kuyumculuk
  • Ahlatcı Otomotiv
  • AHL Enerji
  • AHL Park
  • Çorum Gaz
  • Kar Gaz

ENERYA ENERJİ SERVETİ NE KADAR?

Enerya Enerji serveti ne kadar olduğu bilinmiyor. Ahlatçı Holding’in himayesinde olduğu bilinen Enerya Enerji’nin ciddi derecede sermayesi olduğu ve Türkiye’nin önde gelen zenginleri arasında yer aldığı biliniyor. Konuya ilişkin yetkililer tarafından resmi açıklama yapılmadı.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir