Menu

GAZİ KONUT KURA SONUÇLARI EKİM 2023 | Gazikonut Güneyşehir 2. Etap kura listesi isim sorgulama (PDF – TAM LİSTE)

Gazi Konut kura sonuçları Ekim 2023 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen projeye gösterilen ilgi kapsamında merak konusu oldu. Projeye başvuru yapan yüz binlerce vatandaş kura sonuçlarını merak ediyor. Gazi kent asil ve yedek olmak üzere iki listede hazırlanıyor böylece vatandaşlar isim sorgulaması yapabiliyor. Gazikonut Güneyşehir 2. Etap kura listesi isim sorgulama PDF – TAM LİSTE merak ediliyor. Tüm detaylar haberimizde…

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından sürdürülen konut projesi kura çekilişleri 30 Eylül’de başladı. Projeye çok sayıda vatandaş başvuru yapsa da sadece 1.000 kişi konut sahibi olacak. Vatandaşlar konut sahibi olup olmadığını araştırarak detayları öğrenmeye çalışıyor. Böylece konut sahibi olmaya hak kazananlar online ortamda sistem üzerinde açıklanıyor. Vatandaşlar ise sisteme giriş yaparak sorgulama yapabiliyor. Peki Gazikent kura sonuçları nasıl öğrenilir? İşte tam isim listesi…

GAZİ KONUT GÜNEYŞEHİR KURA SONUCU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

GAZİ KONUT KURA SONUÇLARI EKİM 2023

Gazikonut İnşaat Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. 14.000 konut projesi çerçevesinde toplamda 1.000 adet konutun hak sahibini belirlendi. 30 Eylül Cuma günü yapılan çekiliş kapsamında Güneyşehir 2. Etap kuraları tamamlandı. Saat 10:00’da tamamlanan noter huzurundaki çekiliş kapsamında 2+1, 3+1 daire tiplerinin sahipleri belli oldu.

Kura kapsamında asil ve yedekler belirlenirken isimlerine konut çıkmayan vatandaşların başvuru ücretleri ise geri ödenecek.

14 bin konuttan oluşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Gazikent Güneyşehir konut projesi.

GAZİKONUT GÜNEYŞEHİR 2. ETAP KURA LİSTESİ İSİM SORGULAMA (PDF – TAM LİSTE)

Kura sürecine ilişkin ise Gazi Konut resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Kura sonucunda asil ve yedek listede ismi olmayan başvuru sahiplerinin başvuru bedelleri ödeme yaptıkları kartlara 30.10.2023 tarihinden başlanılarak iade edilecektir.

Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra 2+1 tipi konut için 102 adet, 3+1 konut için 97 adet yedek hak sahibi belirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar için, İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı çerçevesinde, kura çekiminde belirlenen sıraya göre yedek hak sahiplerine Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılacaktır.”

SÖZLEŞME İMZALANIRKEN NELER GEREKECEK?

Sabah.com.tr’de yer alan bilgiye göre başvurulan projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olanların kimlik ibrazı yeterlidir. Kayıtlı olmayanlar için Nüfus Müdürlüklerinden alınacak son 1 yıldır projenin yer aldığı ilde ikamet ettiğinin gösterir belge.

Banka kredilendirme işlemleri için gerekli evrakların Gazi Konut A.Ş.’nin belirlediği süre içerisinde anlaşmalı bankaya teslim edilecektir.

06 Şubat 2023 tarihinde yaşanan 11 ilimizi etkileyen depremden dolayı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yayınladığı deprem yönetmeliğine göre projeler revize edilmektedir. Proje m²’leri, fiyatları ve teslim tarihleri daha sonra açıklanacak.

Kaynak: sabah.com.tr

Derleme: emlakpost.com

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir