Menu

Hataylı depremzede aileye yeni evi teslim edildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 13 ili etkileyen depremde evi yıkılan Hataylı Sözer ailesine yeni konutu teslim edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası tamamlanan 76 bin konut, hak sahiplerine teslim edildi. Hatay’da ise evleri depremde yıkılan Sözer ailesi, yeni konutlarına taşındı.

Çelik karkastan yapılan yeni evine kavuşan Sümeyya Sözer, devletin evleri yaparken her şeyi düşündüğünü belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi yıkılan Sözer ailesine yeni konutu teslim edildi.

‘SÜMEYYA ABLAMIZIN DUASI DA MUTLULUĞU DA HER ŞEYE BEDEL’

Bakan Özhaseki de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

“Deprem bölgesinde her bir afetzede kardeşimizin yüzü gülene kadar durmak, yorulmak yok. Hatay’da Sümeyya ablamız da yuvasına kavuştu. Onun duası da mutluluğu da her şeye bedel. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bütün gücümüzle afetzede vatandaşlarımızın yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.”

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<