Menu

KİPTAŞ İstanbul’da bir yapıyı daha dönüştürüyor!

İBB iştiraki olan KİPTAŞ, depreme karşı hazırlıklar kapsamında İstanbul’da bir riskli yapının yıkımına başladığını duyurdu.

İstanbul’daki kentsel dönüşüm projelerini koordine eden KİPTAŞ, kentte bir yapının daha yıkımını başlattı. İstanbul genelinde 1.556 yapının yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu raporunun ardından İBB iştiraki KİPTAŞ’ın Genel Müdürü Ali Kurt, yıkım işlemlerinin sürdüğüne değindi.

“YENİ PROJEMİZİN TEMELİNİ ATACAĞIZ”

Kurt, konuya ilişkin X hesabından paylaşımda bulundu. ‘İstanbul Yenileniyor’ projesi adı altında bir riskli yapının daha yıkıldığını dile getiren Kurt şu ifadeleri kullandı:

Daha önce yıktığımız yüzlerce yapıda olduğu gibi; burada da deniz kumunun kullanıldığını, nervürsüz demirlerin yer aldığını gördük. Tek yapıların dönüşümü, teknik, finansal ve fiziki açıdan birçok zorluğa sahip. Ancak tek bir yapı yenilemek onlarca canın kurtulması demek.

Bahadır Apartmanı’nın yıkımını kısa sürede tamamlayacak, yeni projemizin temelini atacağız. Riskli yapıların acilen yenilenmesi adına seferberliğin büyümesi için çabalıyor, tüm paydaşlardan bu çağrımıza destek bekliyoruz.”

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir