Menu

Mesut Adabağlı kimdir? Aylar önce açığa alınmıştı: Mesut Adabağlı ne kadar ceza aldı?

Mesut Adabağlı kimdir? Mesut Adabağlı ne kadar ceza aldı? soruları gündemde. Geçtiğimiz aylarda Cuma hutbesinde yaptığı konuşmayla dikkatleri üzerine çeken Mesut Adabağlı açığa alınmıştı. İşgalci İsrail güçlerinin Filistin topraklarında yaptığı soykırıma tepki dolu ifadeler kullanan Adabağlı’nın cezasının ne olduğu ve hakkındaki bilgileri araştırıyor.

Mesut Adabağlı kimdir? Mesut Adabağlı ne kadar ceza aldı? soruları sürekli araştırıyor. Kullanıcılar geçtiğimiz aylarda Filistin’de yaşanan soykırıma ilişkin kullandığı ifadeler nedeniyle açığa alınan Adabağlı’nın akıbetini merak ediyor. Böylece detaylar araştırıyor.

MESUT ADABAĞLI KİMDİR?

Mesut Adabağlı Bitlis Tatvan’da cami imamı olarak görev yapıyordu. İsrail’in başlattığı soykırım nedeniyle Filistin’de yaşananlara tepki gösteren Adabağlı, Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından açığa alındı.

Aradan geçen 2 aydan fazla sürenin ardından Adabağlı’nın halen açıkta olduğu biliniyor.

MESUT ADABAĞLI NE KADAR CEZA ALDI?

Mesut Adabağlı yaptığı konuşma nedeniyle görevinden uzaklaştırıldı. Adabağlı yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bizi idare edenlere ‘uyanın’ demek zorundasınız Müslümanlar. Vallahi siz siyasetçilerinizi hangi partiden olursanız olun. Siyasetçilerinizi gördüğünüzde ‘Allah’tan korkmuyor musunuz?, Müslümanlığınızı mı yitirdiniz? İnsanlarımıza ne oldu? Neden kalkmıyorsunuz ayağa? Neden ordularınızı sürmüyorsunuz? Neden bu keferelere yardımları kesmiyorsunuz?’ diye söylemezsek hesap veremeyiz vallahi. O suçun ortağı oluruz vallahi. Öyle sadece Amerika’yı İsrail’i suçlamak ucuzculuktur. Yerli ve yabancı bütün işbirlikçilerini, kayinleri, kafirleri, münafıklıkları, müşrikleri, fasıkları, Müslüman olduğu halde korkakları, zavallıları, bütün suç ortaklarını konuşmak zorundayız sevgili Müslümanlar. Bugün uyanmayacağız.”

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir