Menu

Para tasarrufu sağlayacak 6 tadilat tüyosu!

Evinizde gereken tadilatı yapmak için binlerce lira harcamanıza gerek yok. İçerikte yer alan 6 tadilat tüyosuyla tasarruf yaparak evinizi yenileyebilirsiniz.

Modası geçmiş bir evi 21. yüzyıla getirmenin romantik, ödüllendirici ve hatta düpedüz ilham verici bir yanı var ; ancak orada bulunmuş ve bunu yapmış olan herkese sorun, size yeniden modelleme sürecinin sabrınızı, bütçenizi ve hatta belki de test edeceğini söyleyeceklerdir. senin akıl sağlığın.

Ulusal Emlakçılar Birliği’nin eski saymanı ve Lawrence, KS’deki McGrew Real Estate’in CEO’su Mike McGrew , “Bu, bilinmeyenler diyarına bir yolculuk” diye uyarıyor . “O duvarın içinde ne olduğunu ve oraya girene kadar kanalizasyon hattını kaldırmanın ne kadara mal olabileceğini bilmiyorsunuz.”

Bu, bir evi yenilemenin özellikle uzun vadede büyük kazanç sağlayamayacağı anlamına gelmiyor. Neyse ki süreç sırasında maliyetleri azaltmanın yolları var. Bunlardan bazılarını kontrol edelim.

1. RAKİP YÜKLENİCİLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUN

Güvenilir bir yüklenicinin seçilmesi , ev tadilatının zaman çizelgesinde büyük bir fark yaratabilir ve bu da sonuçta paradan tasarruf etmenizi sağlar. Elbette arkadaşlarınızdan ve tanıdıklarınızdan tavsiye istemek ve referansları takip etmek isteyeceksiniz. Ancak yine de bütçenizin kapı komşunuz düşmanlarınız Bickles’ın kullandığı bütçe kadar cömert olmadığından endişe duyabilirsiniz. (Lanet olsun Bickles!) Hayalinizdeki yenilemeyi gerçekleştirmeye yetecek kadar paranız var mı?

İşte az bilinen bir sır: İsimsiz rakipler ve teklif ettikleri fiyatlar. Büyük olasılıkla, görüştüğünüz yüklenici, işinizi kazanmak için bir anlaşma yapmaya istekli olacaktır.

Seçeneklerinizi daralttıktan sonra maliyetleri ve zaman çizelgelerini karşılaştırmak ve geçerli ticari lisans, kefalet ve sigorta durumunu doğrulamak için en az üç yazılı tahmin almalısınız. Ve işte size faydalı bir ipucu: Projenin ilerlemesine bağlı bir ödeme planı konusunda ısrar edin ve iş sizi tatmin edecek şekilde tamamlanana kadar en az %10’unu geride bırakın.

Şimdi, eğer bazı temel Kendin Yap bilginiz varsa (veya katkıda bulunmaya istekli bir arkadaşınız varsa), yükleniciyi atlayarak tasarruf edebilirsiniz. Ancak neyle karşı karşıya olduğunuzu bildiğinizden emin olun; kendi başınıza yapmamanız gereken bazı ev geliştirme projeleri vardır .

2. NEREDEN KESMENİZ GEREKTİĞİNİ BİLİN

Popüler düşünceye göre, mutfaklar ve banyolar evde yenilenmesi en çok arzu edilen alanlardır ve her ikisi de yaklaşık %70 veya daha fazla yatırım getirisi sağlar . Ancak bir mutfak veya banyonun büyük bir tadilatı yaklaşık 29.000 dolara mal olabilir ve bu ROI tahmininin gerçek bir garantisi yoktur.

Bu sizin için korkutucu bir rakamsa umutsuzluğa kapılmayın. Bu alanları çok fazla harcamadan güzelleştirmenin bazı basit yolları var .

Banyoda:  McGrew, buraya (veya bu konuda hemen hemen her yere) yeni bir kat boya ve yeni tezgahların “gerçekten mekanı süsleyebileceğini” söylüyor.

Mutfakta : Medford, NJ’deki BHHS Fox & Roach Real Estate Agents & Associates temsilcisi Deidre Hyland , birkaç basit düzeltmeyle  mutfağınızın kolayca daha pahalı görünmesini sağlayabileceğinizi söylüyor . Örneğin, dolap ve çekmece kulplarını daha modern donanımlarla değiştirebilir veya cihazları güncelleyebilirsiniz ( büyük mağazalardan birinde indirim olduğunda ).

3. TADİLATINIZI DOĞRU ZAMANLAYIN

Ev sahipleri , evlerini yenileme projelerine başlamak için sık sık baharın sıcak havasını ve güzel bahar  vergisi iadesini beklerler. Ancak, yüklenicilere ve malzemelere yönelik talebin önemli ölçüde daha az olduğu Ocak ayından Mart ayı başına kadar bir yenileme çalışması başlatmak, bazı iyi anlaşmalar yapmanıza olanak sağlayabilir. Hava koşullarının projenin daha uzun sürmesine neden olabileceğini unutmayın.

Donmuş zemin ve kuru hava aslında temel kazmak ve beton altlıklar dökmek için harika koşullardır ve biraz planlama yaparak, örneğin, yağmur mevsimi tam olarak yürürlüğe girmeden önce bir temeli tamamlayabilir veya bir oda ilavesinin çerçevesini çizebilirsiniz. fiyatların yükselmeye başladığı an.

4. MAĞAZA KATI MODELLERİ

Yeni bir buzdolabı veya fırın alma zamanı geldiğinde, bazen en iyi fırsatların göz önünde olduğunu unutmayın. Aslında zemin modelleri genellikle %20’ye varan oranda indirimlidir.

Dikkatli olun, diye uyarıyor McGrew: Sergilenen bir ürün fişe takılıysa veya başka bir şekilde kullanılıyorsa, anlaşmanın mantıklı olup olmadığını görmek için garantiyi kontrol etmelisiniz.

Pek çok mağazada ayrıca işaretlenmiş küçük bir “çizik ve göçük” öğesi envanteri bulunur. Olmadıklarında, müşteriler kusurları işaret edebilir ve bir satış temsilcisinin bunu ne kadar düşük bir fiyatla işaretlemeye istekli olduğunu görebilir; bazen fiyat %20’ye kadar düşebilir.

Diğer zamanlarda başkalarının atıklarıyla şansınız yaver gidebilir.

North Haven, CT’deki C. Ricci & Sons Painting Contractors’ın sahibi Todd Ricci , “Sırf uymadıkları için satın alınan ve iade edilen aletleri indirimli olarak bulabilirsiniz” diyor . “Onlar hâlâ yepyeni.” (Burası, herhangi bir tadilat işlemine başlamadan önce alanınızı ölçmeniz için dostça bir hatırlatma sunduğumuz yerdir! Rica ederim.)

5. MONTAJA HAZIR DOLAPLARI TERCİH EDİN

Yeni dolaplar, mutfak tadilatının en pahalı parçalarından biri haline gelebilir ve yenileme bütçenizin %40’ını oluşturur . Ancak montaja hazır veya yarı özel dolaplara yönelmek, dolapların maliyetini neredeyse yarı yarıya azaltabilir.

Fiyatlar genellikle bütçeden orta seviye dolaplara kadar ayak başına 60 $ gibi düşük bir fiyattan başlar. Bunu , doğrusal ayak başına 500 ila 1.200 ABD Doları arasında değişen özel dolapların maliyetiyle karşılaştırın ; bu basit geçici çözümün oldukça hoş bir anlaşma sağlayabileceğini hemen fark edeceksiniz. (Fiyat aralıkları stil, malzeme ve kurulum maliyeti gibi faktörlere bağlıdır.)

6. MALZEMELERİ YENİDEN KULLANIN

Yüklenicinize, daha önceki bir işten kalan ve maliyetin çok altında bir fiyata kapabileceğiniz herhangi bir malzeme olup olmadığını sorun. Elbette bu, malzemeleriniz konusunda esnek olmanız ve belirli bir boya rengi veya tezgah gölgesi söz konusu olduğunda biraz hareket alanına sahip olmanız gerektiği anlamına gelir.

Belki o gri granit başlangıçta düşündüğünüzden biraz daha hafiftir, ancak yine de iyi görünüyor ve elbette projenizin kârlılığına daha hafif bir yük getirecek.

Evinizi iyileştirirken en ufak bir değişiklikten vazgeçmeyeceğinizi söylemiyoruz. Olacaksın! Ancak bu, bu konuda akıllı davranamayacağınız ve yol boyunca biraz para biriktiremeyeceğiniz anlamına gelmez.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir