Menu

PATEK HARAM MI HELAL Mİ? Borsada yeni yılın ilk halka arzı! Pasifik Donanım katılım endeksine uygun mu?

PATEK haram mı helal mi? sorusu Borsa İstanbul yatırımcılarının merak konusu… Geçtiğimiz günlerde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından gerekli onayları alan Bor Şeker ile Pasifik Donanım halka arz için düğmeye bastı. Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Pasifik Donanım ise en çok dikkat çeken halka arz oldu. Peki, Pasifik Donanım katılım endeksine uygun mu? Tüm detaylar haberimizde…

PATEK haram mı helal mi? Pasifik Donanım katılım endeksine uygun mu? soruları gündemde. Borsa İstanbul’daki hisselerini çeşitlendirmek ya da ilk defa borsaya girmek isteyenler merakla PATEK’in halka arzına ilişkin detayları araştırıyor. Geçtiğimiz günlerde SPK tarafından onay alan ve 6-7 Şubat tarihlerinde talep toplayacak olan PATEK, yatırımcıların yoğun ilgisini görüyor. işte PATEK’in halka arzına ilişkin detaylar…

PATEK HARAM MI HELAL Mİ?

PATEK haram mı helal mi hükmü net olarak verilemez. Fakat İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) tarafından şirketlerin gerekli şartları sağlayarak katılım endeksine uygun olup olmadığı belirleniyor. Yatırım uzmanları ve yatırımcılar da katılım endeksine uygun olan hisselerin haram helal hassasiyeti olan yatırımcılar için alternatif olabileceğini savunuyor.

PATEK ise İMKB’nin katılım endeksi şartlarını sağlıyor. Böylece katılım endeksi beklentisi olanlar için Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. iyi bir seçenek olabilir.

PASİFİK DONANIM KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU?

Pasifik Donanım katılım endeksi şartlarını karşılıyor. Böylece katılım hassasiyeti olan Borsa İstanbul yatırımcıları bu şirketin hisselerini satın alabilir.

Halka Arz Bilgileri

Halka Arz Tarihi : 6-7 Şubat 2024  09:00-17:00
Halka Arz Fiyatı/Aralığı : 35,00 TL
Dağıtım Yöntemi : Eşit Dağıtım **
Pay : 27,000,000 Lot
Aracı Kurum : Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Bist Kodu : PATEK
Pazar : Ana Pazar

Dağıtılacak Pay Miktarı (Olası) *

– 2.1 Milyon katılım ~ 9 Lot (315 TL).
– 2.5 Milyon katılım ~ 8 Lot (280 TL).
– 2.9 Milyon katılım ~ 7 Lot (245 TL).
– 3.3 Milyon katılım ~ 6 Lot (210 TL).
– 3.7 Milyon katılım ~ 5 Lot (175 TL).
– 4.1 Milyon katılım ~ 5 Lot (175 TL).
– 4.5 Milyon katılım ~ 4 Lot (140 TL).

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir