Menu

RÖNESANS İNŞAAT SAHİBİ KİM? Rönesans Holding Kimin, Kimlerindir? Rönesans İnşaat Serveti Ne Kadar?

Sadece Türkiye’de değil dünya genelinde birbirinden farklı projelerin altında imzası bulunan Rönesans Holding sürekli gündemdeki yerini koruyor. Özellikle halka arz olacağı söylentileriyle sıkça konuşulan Rönesans Holding, şimdilerde ise sahipleri, kurucu ve yönetim kurulu başkanlarıyla merak ediliyor. Peki Rönesans İnşaat Sahibi Kim? Rönesans Holding Kimin, Kimlerindir? Rönesans İnşaat Serveti Ne Kadar? Detaylar haberimizde…

Rönesans İnşaat sahibi kim olduğu araştırılıyor. Şirketin birbirinden kaliteli projeleri gündemdeki yerini korurken vatandaşlar halka arz dedikodularına da konu olan Rönesans’ın geçmişini araştırıyor. Türk girişimci tarafından kurulan Rönesans Holding’in 1986 yılında faaliyetlerine başladığı ve sadece ülkemizde değil dünyanın da dört bir yanında projeler yürüttüğü biliniyor. En bilinen faaliyeti ise Türkmenistan’daki benzin doğal gaz faaliyetleridir. Peki, İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi ve Petersburg Lakhta Center ile de tanınan Rönesans İnşaat Sahibi Kim? Rönesans Holding Kimin, Kimlerindir? Rönesans İnşaat Serveti Ne Kadar? İşte merak edilen o soruların yanıtı ve daha fazlası…

RÖNESANS İNŞAAT SAHİBİ KİM?

Rönesans Holding, Erman Ilıcak tarafından kurulan bir Türk inşaat ve yatırım şirketidir. 1986 yılında kurulan şirket, genellikle büyük ölçekli altyapı, inşaat, enerji ve sanayi projeleri geliştirmekte ve gerçekleştirmektedir. Rönesans Holding, hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada birçok önemli projeye imza atmıştır. Grup, inşaat ve taahhüt sektörünün yanı sıra enerji, turizm, sağlık, eğitim ve gayrimenkul gibi farklı alanlarda da faaliyet göstermektedir.

RÖNESANS HOLDİNG KİMİN, KİMLERİNDİR?

Rönesans inşaat, Rönesans Holding adlı bir şirketin parçasıdır. Rönesans Holding’in kurucusu ve başkanı Erman Ilıcak’tırRönesans Holding, inşaat, gayrimenkul, enerji, sağlık ve petrokimya alanlarında faaliyet göstermektedir

RÖNESANS İNŞAAT SERVİ NE KADAR?

Rönesans Holding’in geliri hakkında kesin bir rakam bilinmese de şirketin yurt dışından elde ettiği gelirin yüzde 70 olduğu ve ülkeye düzenli döviz girdisi sağladığını biliniyoeÖte yandan, Rönesans Holding’in Türkmenistan’da 1,7 milyar dolarlık bir doğalgazdan benzin üretim tesisi projesi geliştirdiği de kamuoyu tarafından biliniyor.

RÖNESANS HOLDİNG PROJELERİ NELER?

Rönesans Holding’in başarıyla yürüttüğü projelerin bazıları şöyle

  • Türkmenistan Doğalgazdan Benzin Üretim Tesisi (GTG): Toplam yatırım bedeli 1,7 milyar dolar olan ve dünyanın doğalgazdan benzin üretecek en büyük tesisi olan proje.
  • İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi: 2,7 milyar dolarlık yatırım bedeliyle Türkiye’nin en büyük sağlık yatırımı ve Avrupa’nın en büyük hastanesi olan proje.
  • St. Petersburg Lakhta Center: 2,1 milyar dolarlık yatırım bedeliyle Avrupa’nın en yüksek binası ve Rusya’nın en büyük karma kullanımlı projesi olan proje.
  • Belarus Türkmenistan Büyükelçiliği: 24 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen ve Rönesans Holding’in Belarus’taki ikinci projesi olan kompleks.
  • Rönesans Eğitim Vakfı: Rönesans Holding’in kurduğu vakıf, okul öncesinden üniversiteye kadar çok geniş bir alanda eğitim projeleri geliştiriyor ve destekliyor.
  • Rönesans Gayrimenkul: Rönesans Holding’in gayrimenkul yatırım koludur. Ofis, alışveriş merkezi, otel, konut ve karma kullanımlı projeler geliştirir.

Derleme: emlakpost.com * Mücahit Dere

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir