Menu

SİGNAL HANGİ ÜLKEDE ÜRETİLİYOR? Boykot listesi genişliyor… Signal İsrail (Yahudi) malı mı?

Signal hangi ülkede üretiliyor? İşgalci İsrail yönetiminin Filistinli Müslümanlara başlattığı soykırıma karşı çıkmak isteyen on milyonlarca insan İsrail ürünlerini boykot etmeye başladı. Bu kapsamda Lipton, Coca Cola, Pepsi, Ariel gibi çok sayıda marka başta olmak üzere ürünler bir bir boykot listesine alındı. Peki, Signal İsrail (Yahudi) malı mı? Signal hangi ülkenin malı?

Signal hangi ülkede üretiliyor? Signal İsrail (Yahudi) malı mı? soruları sürekli gündemde. On milyonlarca insan işgalci İsrail yönetiminin soykırım politikasını protesto etmek için var gücüyle boykot ediyor. Dünya genelinde hemen hemen her ülkeden katılımın sağlandığı boykot kampanyası adeta çığ gibi büyüdü. Bu kapsamda da boykot edilen ürünler merak ediliyor. İşte detaylar…

SİGNAL HANGİ ÜLKEDE ÜRETİLİYOR?

Signal diş macunu, Unilever markası altında üretilmektedir. Unilever, Birleşik Krallık ve Hollanda kökenli çok uluslu bir şirkettir. Signal diş macunu gibi Unilever ürünleri, global bir üretim ağına sahiptir ve dünya genelinde birçok farklı ülkede üretilip dağıtılmaktadır. Bu nedenle, Signal diş macununun üretildiği belirli bir ülke söylemek zordur çünkü bu, lokal pazar ihtiyaçlarına ve üretim stratejilerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Unilever’in geniş üretim ve dağıtım ağı, markanın birçok ülkede yerel olarak üretim yapmasına olanak tanır.

Univeler markasının doğrudan olmasa da dolaylı olarak İsrail ekonomisine katkı sağladığı biliniyor. Dolayısıyla Signal her ne kadar İsrail malı ya da ürünü olmasa da satın alınıp kullanılması tavsiye edilmiyor. Boykot eden vatandaşlarımızın konuyu dikkate alması önem arz ediyor.

SİGNAL İSRAİL (YAHUDİ) MALI MI?

Signal diş macunu, Unilever markası altında üretilir. Unilever, Birleşik Krallık ve Hollanda merkezli global bir tüketim malları şirketidir ve çok sayıda marka altında çeşitli ürünler sunar. Unilever’in kuruluşu ve operasyonları, İsrail veya Yahudi kökenli olmak yerine, uluslararası bir temele dayanır. Şirket, dünya genelinde birçok farklı ülkede operasyonlarını yürütmekte ve ürünlerini üretmektedir. Bu nedenle, Signal diş macunu “İsrail (Yahudi) malı” olarak tanımlanmaz; bu, Unilever’in çok uluslu ve çok kültürlü bir şirket yapısına sahip olmasından kaynaklanır.

NOT: Vatandaşlar yine de Signal konusunda temkinli davranarak ikame Türk mallarını tercih ediyor.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<