Menu

İZDEMİR ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. KAÇ LOT VERİR? İzdemir Enerji Hisse Fiyatı Ne? İzdemir Hangi Bankalar Var?

Yatırımcıların yeni gözdesi olma yolunda hızla ilerleyen ve değerini 6 Şubat depremlerinden sonra 2’ye katlayan Borsa İstanbul yeni şirketlere kapı aralıyor. Asce Gayrimenkul, Fuzul GYO, Katılımevim gibi büyük markaların ardından Türkiye’nin köklü enerji firmalarından İzdemir Enerji de borsaya geliyor. Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmesi beklenen İzdemir hakkında, İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. kaç lot verir? İzdemir Enerji Hisse Fiyatı Ne? İzdemir Hangi Bankalar Var? soruları gündem oldu. İşte detaylar…

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. kaç lot verir? İzdemir Enerji Hisse Fiyatı Ne? İzdemir Hangi Bankalar Var? soruları borsa yatırımcıları tarafından merakla araştırılıyor. EYT’lilerin tazminatlarını alarak koştuğu Borsa İstanbul yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Vatandaşlar yatırımlarını değerlendirmek için borsanın yolunu tutuyor. Peş peşe gelen halka arzların ardından şimdi de enerji devi İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. talep toplayacağını duyurdu. Milyonlarca borsa yatırımcısında heyecana yol açan halka arz sürecinin ne zaman başlayacağı ve kaç lot vereceği de merak ediliyor. Halka arza ilişkin güncel detaylar haberimizin devamında…

İZDEMİR ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. KAÇ LOT VERİR?

İzdemir Enerji 115.100.000 LOT VERİR. İzdemir 23.020.000 lotu ise ek pay olarak dağıtacak. Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görecek olan İzdemir Enerji’nin halka arz sürecine ilişkin bazı detaylar ise henüz net değil.

İZDEMİR ENERJİ HİSSE FİYATI NE?

Borsa İstanbul’da IZENR kodu ile işlem görecek olan İzdemir Enerji’nin *hisse fiyatı* 19 TL olacak. *Eşit Dağıtım* yöntemiyle pay edilecek olan IZENR hisselerinin Ağustos ayı içerisinde işlem görmeye başlaması bekleniyor.

İZDEMİR HANGİ BANKALAR VAR?

İzdemir Enerji halka arz sürecinde Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. olacak. Yatırımcılar taleplerini bu kurum aracılığıyla iletebilecek. Halka arz büyüklüğü 2.6 milyar lira olan şirketin hisselerini satmama taahhüdü ihraççı ve ortaklar için 1 yıl olarak belirlendi. Öte yandan dileyenler Garanti Bankası A.Ş. aracılığıyla da taleplerini iletebilecekler.

İZDEMİR HALKA ARZ ŞEKLİ NE?

halkarz.com’da yer alan bilgiye göre İzdemir Enerji halka arz şekli şöyle olacak:

  • Sermaye Artırımı: 75.000.000 Lot
  • – Ortak Satışı: 40.100.000 Lot (İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.)
  • – Ek Ortak Satışı: 23.020.000 Lot (İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.)

İZDEMİR ENERJİ KİMİN, KİME AİT?

İzdemir Enerji, İzmir Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (İZDEMİR) tarafından faaliyet gösterilen bir enerji şirketidir. İZDEMİR, Türkiye’de büyük bir çelik üreticisidir ve bu enerji şirketi, çelik üretimi sırasında oluşan yan ürünleri değerlendirmek ve enerji üretimi yapmak amacıyla kurulmuştur. Bu enerji üretimi genellikle sıcak su, elektrik ve buhar üretimini içerir.

Kaynak: halkarz.com

Derleme: emlakpost.com – Mücahit Dere 

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir