Menu

MEGA TEKS TEKSTİL HALKA ARZ NE ZAMAN? Yatırımcılar iştahla bekliyor! Mega Teks Kaç Lot Verir?

Değerine değer katan ve yatırımcıların iştahını kabartan Borsa Istanbul’da halka arz heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen halka arzların ardından şimdi tekstil devi Mega Teks Tekstil de talep toplayacağını duyurdu. Şimdi akıllardaki soru ise Mega Teks Tekstil halka arz ne zamna? Mega Teks kaç lot verir? yer etti. Detayları ve güncel gelişmeleri sizler için haberimizde derledik…

Mega Teks Tekstil halka arz ne zaman? Mega Tekst kaç lot verir? soruları Borsa İstanbul’da yer edinmek ve yatırımlarını değerlendirmek işteyenler için gündeme oturdu. Yatırımcılar peş peşe gelen halka arz haberlerini takip ediyor. Böylece büyük enerji ve gayrimenkul devlerinin ardından şimdi de tekstil devi talep toplamaya hazırlanıyor. Böylece yatırımcılar büyük bir ilgi ve heyecanla Mega Teks Tekstil halka arzını araştırıyor. Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmesi planlanan Mega Teks’in sermaye artırımı da 17.500.000 lot olacak. Toplamda ise 20.000.000 lot dağıtacak olan Mega Teks’in halka arzına ilişkin detayları da netleşiyor…

Mega Teks Tekstil Ürünleri İmalat A.Ş.'nin üretim hattından bir görüntü.

Mega Teks Tekstil Ürünleri İmalat A.Ş.’nin üretim hattından bir görüntü.

MEGA TEKS TEKSTİL HALKA ARZ NE ZAMAN?

Mega Teks Tekstil’in halka arzının ne zaman olacağı henüz bilinmiyor. Eşit dağıtım yöntemine göre pay edilecek Mega Teks’in Ana Pazar’da işlem göreceği bildirildi. Tekstil devinin talep toplamak için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gerekli onayı alması bekleniyor.

MEGA TEKS KİMİN, NE KADAR SERMAYESİ VAR? (OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

MEGA TEKS KAÇ LOT VERİR?

Mega Teks 20.000.000 lot dağıtacak. Tekstil devinin lotları yatırımcılara eşit olarak dağıtılacak. 1994 yılında faaliyetlerine başlayan Mega Teks’in talep toplama süreci ise gelecek günlerde netleşecek.

MEGA TEKS KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU?

Merkezi Zonguldak’ta bulunan Mega Teks Tekstil’in katılım endeksi şartlarını karşılayıp karşılamadığı henüz bilinmiyor. Gelecek günlerde SPK’dan onayı alan tekstil devinin katılım endeksine uygun olup olmadığı netleşecek. Böylece haram helal hassasiyeti olan yatırımcıların Mega Teks hisselerine rağbet gösterip göstermeyeceği de ortaya çıkacak.

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir