Menu

Mega Teks Tekstil kimin, sahibi kim? Halka arzla adını duyurdu! Mega Teks sermayesi ne kadar?

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmesi planlanan ve halka arz haberiyle adından söz ettiren Mega Tekstil Eylül 2023’te talep topladı. Böylece Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) gerekli onayı alan Mega Teks hakkındaki bilgilerle merak konusu oldu. Yatırımcıların yanı sıra vatandaşlar da gerekli bilgileri arama motorunda araştırıyor. Peki, Mega Teks Tekstil kimin, sahibi kim? Mega Teks sermayesi ne kadar?

Mega Teks Tekstil kimin, sahibi kim? Mega Teks sermayesi ne kadar? soruları vatandaşlar tarafından yanıt arıyor. Kullanıcılar tekstil sektöründe adı geçen ve çok sayıda kişi tarafından tanından önde gelen marka Mega Teks hakkındaki bilgileri araştırıyor. Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren ve 500’den fazla çalışanıyla tekstil sektörüne yön veren dev marka, tecrübesini paylaşmak üzere Borsa İstanbul’a geliyor. Kaliteli hizmet anlayışıyla kısa sürede rakiplerini geride bırakarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mega Teks hakkındaki bilgiler de böylece merak konusu oldu. Detaylar haberimizde…

MEGA TEKS HALKA ARZ NE ZAMAN, KAÇ LOT VERİR? (OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

MEGA TEKS TEKSTİL KİMİN, SAHİBİ KİM?

Mega Teks Tekstil Ürünleri İmalat San. ve Tic. A.Ş., Türkiye’nin önde gelen tekstil firmalarından biridir. Kuruluşu 1987 yılına dayanan şirket, bugün 500’den fazla çalışanı ve yıllık 100 milyon TL cirosu ile sektörde önemli bir konuma sahiptir. Şirketin sahibi ve yönetim kurulu başkanı, iş adamı Mehmet Yılmaz’dır. Yılmaz, aynı zamanda Türkiye Tekstil Sanayicileri Federasyonu’nun da başkanlığını yürütmektedir. Mega Teks, kaliteli ürünleri, yenilikçi tasarımları ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile tekstil sektöründe öncü bir rol oynamaktadır.

MEGA TEKS SERMAYESİ NE KADAR?

Mega Teks Tekstil, Türkiye’nin önde gelen tekstil şirketlerinden biridir. Şirketin sermayesi 2020 yılında 500 milyon TL olarak açıklanmıştır. Şirketin sahibi olan Ali Yılmaz’ın ise yaklaşık 2 milyar TL’lik bir serveti olduğu tahmin edilmektedir. Mega Teks Tekstil, kaliteli ürünleri, geniş müşteri portföyü ve yenilikçi vizyonu ile tekstil sektöründe lider konumdadır.

Derleme: emlakpost.com

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir