Menu

VERA HALKA ARZ NE ZAMAN? Gözler emlak devinin üzerinde! Vera GYO halka arz kaç gün sürecek?

Vera halka arz ne zaman? Borsa İstanbul BIST 100, BIST 30, BIST 50 yatırımcıları büyük bir merakla yatırımlarına devam edin. Gayrimenkul devi Vera Konsept GYO, Ekim ayı içerisinde borsa yatırımcılarının yüzünü güldürecek ve talep toplayacak. Borsacılar ise haftalardır beklenen halka arzı kaçırmamak için adeta nefesini tuttu ve detayları araştırıyor. Peki Vera GYO halka arz kaç gün sürecek?

Vera halka arz ne zaman? sorusu yatırımcıların gündeminde. Eylül ayının ikinci çeyreğinde ve Borsa İstanbul’un rekor kırdığı süreçte halka arzı duyurulan Vera Konsept GYO tüm dikkatleri üzerine çekti. Emlak ve gayrimenkul sektörüyle yakından ilgilenenlerin takip ettiği halka arzın başlayacağı ve biteceği tarihler de belli oldu. Bunun yanı sıra yatırımlarına kat lot vereceği ve hisse fiyatları duyuruldu. Peki, Ekim ayının en çok beklenen halka arzlarından Vera GYO halka arz kaç gün sürecek?

VERA HALKA ARZ NE ZAMAN?

Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arzı 18-19-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Borsa İstanbul yatırımcıların Ekim ayının üçüncü çeyreğinde sonuçlanacak halka arzda taleplerini 3 gün boyunca iletebilecek.

VERA KONSEPT SAHİBİ KİM? (TIKLA ÖĞREN)

GYO devi Vera Konsept, eşit dağıtım yöntemine göre pay edilecek. Vera Konsept’in halka arzında konsorsiyum lideri ise İntegral Yatırım Menkul Değerler olacak.

Vera Konsept tarafından tasarlanan bir projenin örneği…

VERA GYO HALKA ARZ KAÇ GÜN SÜRECEK?

Vera GYP halka arz sadece 3 gün sürecek. Yatırımcılar 18-19-20 Ekim tarihlerinde taleplerini ileterek halka arza katılabilecek. Toplamda 55 milyon lot dağıtacak olan Vera Konsept GYO, 15,78 liradan hisselerini satacak.

VERA KONSEPT KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU?

Yatırımcıların adeta dört gözle beklediği Vera Konsept GYO İMKB tarafından belirlenen katılım endeksi kriterlerini karşılıyor. Dolayısıyla katılım endeksi hassasiyeti olan vatandaşlar gönül rahatlığıyla Vera GYO halka arzına katılabilir.

Vera Konsept GYO halka arzına ilişkin detaylar halkarz.com’da şöyle sıralandı:

2 DEV HALKA ARZ OLUYOR (TIKLA ÖĞREN)

Fonun Kullanım Yeri

– %25-25 Konsept Vera Projesi’nin finansmanı.
– %30-40 Gölbaşı projesi finansmanı.
– %30-40 Arsa alımları, geliştirilecek projelerin finansmanı.
– %0-5 İşletme sermayesi.

Tahsisat Grupları

– 38.500.000 Lot (%70) Yurt İçi Bireysel Yatırımcı
– 11.000.000 Lot (%20) Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı
– 5.500.000 Lot (%10) Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcı

Dağıtılacak Pay Miktarı (Olası) *

– 1.7 Milyon katılım ~ 23 Lot (362 TL).
– 2.1 Milyon katılım ~ 19 Lot (299 TL).
– 2.5 Milyon katılım ~ 15 Lot (236 TL).
– 2.9 Milyon katılım ~ 13 Lot (205 TL).
– 3.3 Milyon katılım ~ 12 Lot (189 TL).
– 3.7 Milyon katılım ~ 11 Lot (173 TL).
– 4.1 Milyon katılım ~ 10 Lot (157 TL).
– 4.5 Milyon katılım ~ 9 Lot (142 TL).

Kaynak: halkarz.com

Derleme: emlakpost.com

Beğen  5
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir