Menu

ADRA GYO NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK? Gözler emlak devinde! ADGYO halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adra GYO ne zaman işlem görecek? ADGYO halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? soruları araştırılıyor. Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmesi beklenen ve yatırımcılarına toplamda 73.700.000 lot dağıtan Adra GYO, eşit dağıtım yaptı. Toplamda 22,66 liradan satışa sunulan hisseler yoğun ilgi görürken katılım endeksi hassasiyeti olanlar da ADGYO hisselerini satın aldı. Detaylar haberimizde…

Adra GYO ne zaman işlem görecek? ADGYO halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? soruları Türkiye’nin önde gelen emlak şirketlerinden Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının halka arz haberiyle gündem oldu. Eylül ayında tam gaz devam eden halka arzlar kapsamında talep toplayan ADGYO, Eylül ayı içerisinde 14-15 Eylül tarihlerinde talep topladı. Sürecin Eylül ayı içerisinde tamamlanması beklenirken yatırımcılar büyük bir heyecanla Adra GYO halka arz sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklandı. Öte yandan Adra’nın işlem göreceği tarih td merak ediliyor.

ADRA GYO NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Adra GYO Eylül ayı içerisinde işlem görmeye başlayacak. 2 gün süren halka arzın ardından şirketin hisselerinin Eylül ayında işlem görmeye başlaması bekleniyor. Konuya ilişkin net bilgi henüz yokken alanında uzman ekonomistler 10 gün sürenin ardından gong zilinin çalacağını tahmin ediyor.

ADRA GYO KİMİN, SAHİBİ KİM? Borsa İstanbul’da gayrimenkul rüzgarı! Adra GYO güncel projeler neler?(TIKLA OKU)

ADGYO HALKA ARZ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ADGYO halka arz sonuçlarının ise 14-15 Eylül’de sona eren talep toplamanın hemen ardından Eylül ayının üçüncü haftasında açıklanması bekleniyor. Konuya ilişkin net bir açıklama henüz yok fakat GIPTA’nın halka arzının sonuçlanmasının hemen ardından 10 gün içerisinde işlem görmesi durumunun ADGYO’da da olması bekleniyor.

ADRA GYO KİMİN?

Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin (Adra GYO) sahipleri, Cem Okullu ve Cengiz Okullu’dur. Her iki ortağın da şirketteki payı %50’dir.

Cem Okullu, Adra GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. Cengiz Okullu ise şirkette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Cengiz Okullu, 1973 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Cem ve Cengiz Okullu kardeşler, 1996 yılında birlikte Adra Gayrimenkul’ü kurdular. Şirket, kurulduğu günden bu yana gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında faaliyet göstermektedir.

Adra Gayrimenkul, 1996 yılında İstanbul’da kuruldu. Şirketin ilk projesi, İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki Adra Residence projesiydi. Bu proje, 2001 yılında tamamlandı.

Adra Gayrimenkul, daha sonra İstanbul’un farklı semtlerinde çok sayıda konut, ofis ve alışveriş merkezi projesini hayata geçirdi. Şirketin en önemli projeleri arasında, İstanbul’un Ataşehir ilçesindeki Adra Park, Adra Sky ve Adra Towers projeleri yer alıyor.

Adra Gayrimenkul, 2013 yılında gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) statüsü kazandı. Şirket, 2014 yılında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Adra Gayrimenkul, Türkiye’nin en önemli gayrimenkul yatırım şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor. Şirket, 2023 yılı sonu itibarıyla 1 milyar TL’nin üzerinde bir değere sahip.

İşte Adra Gayrimenkul’ün bazı önemli projeleri:

  • Adra Residence (Beşiktaş, İstanbul)
  • Adra Park (Ataşehir, İstanbul)
  • Adra Sky (Ataşehir, İstanbul)
  • Adra Towers (Ataşehir, İstanbul)
  • Adra Park Evleri (Şişli, İstanbul)
  • Adra Göktürk (Göktürk, İstanbul)
  • Adra Acıbadem (Acıbadem, İstanbul)
  • Adra Kozyatağı (Kozyatağı, İstanbul)

Adra Gayrimenkul, Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da gayrimenkul yatırımları yapıyor. Şirketin, Almanya ve Azerbaycan’da da projeleri bulunuyor.

Kaynak: emlakpost.com

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir